WYCIECZKA DO ZAKŁADU UZDATNIANIA WODY
W dniu 9 maja, w ramach autorskiego programu „Podróże do krainy przyrody” dzieci z grupy V i VI miały okazję zwiedzić Zakład Uzdatniania Wody w Rzeszowie. W czasie tej niezwykle interesującej wycieczki przedszkolaki dowiedziały się m.in. co to jest i jak działa System Biomonitoringu Symbio – czyli system wczesnego ostrzegania przed nagłymi zanieczyszczeniami ujęć wody, jakie są kolejne etapy oczyszczania wody oraz skąd wziąć zdatną do picia wodę w czasie awarii. Niezwykle interesująca i pełna niespodzianek była prezentacja przygotowana przez panie pracujące w tamtejszym laboratorium. Po tej wycieczce przedszkolaki doskonale wiedza, że nie można pic wody z nieznanych nam źródeł, b grozi to poważnymi chorobami. Maja również świadomość jak  ważny jest proces monitorowania czystości wód oraz ich uzdatniania.