CODE WEEK 2017 - EUROPEJSKI TYDZIEŃ KODOWANIA
Nasza szkoła po raz trzeci włączyła się w europejską inicjatywę, której celem jest popularyzacja i promocja nauki programowania wśród dzieci, młodzieży i dorosłych. Nasze działania zostały zarejestrowane na stronie Code Week - http://events.codeweek.eu/. W dniach 16-20 października 2017 r. uczniowie z klas VI – VII na zajęciach informatyki tworzyli proste programy edukacyjne skorelowane z matematyką w programach Baltie i Scratch. Dzieci z klas młodszych kodowali on – line w Code Studio. Pasjonaci programowania z klasy piątej, szóstej i siódmej tworzyli programy dla robotów mBot – Makeblock i LEGO Maindstorms EV 3 na zajęciach rozwijających kreatywność przeprowadzonych w poniedziałek przez pana Mariusza Wróblewskiego i w czwartek przez pana Dawida Wojtaszka. Przedszkolaki z naszego Zespołu taż aktywnie włączyły się w akcję. Pani Joanna Wilanowska-Rzemień z grupą przedszkolaków prowadziła zajęcia przy użyciu maty edukacyjnej, w których dzieci w zabawny i atrakcyjny sposób mogły poznawać podstawy programowania. EU Code Week 2017 był formą promocji naszych działań w obszarze programowania i robotyki które prowadzimy od 4 lat w ramach projektów „Mistrzowie Kodowania” i „Koduj z Klasą”, ponieważ wspierają one rozwój intelektualny dzieci i pozwalają uczniom rozwijać myślenie kreatywne, doskonalić umiejętności analityczne, nadążać za postępem techniki i świadomie korzystać z owoców tego postępu.