OWOCOWE KODOWANIE NA DYWANIE Z JEŻYKIEM TUPTUSIEM I WIEWIÓRKĄ BASIĄ
W dniu 6 października przedszkolaki z grupy III rozpoczęły zajęcia, które będą realizowane w ciągu całego roku przedszkolnego w ramach Innowacji Pedagogicznej „Matematyczne wariacje z kodowaniem na dywanie w przedszkolu”. Niniejsza innowacja pedagogiczna jest wprowadzana w celu zachęcenia wszystkich wychowanków do zabawy matematyką oraz elementami informatyki - kodowania, gdyż nowe technologie doskonale wpisują się w zawarte cele wychowania przedszkolnego. Dzieci z zaangażowaniem uczestniczyły w zajęciach związanych z owocowym tygodniem. Najpierw na dywanie kodowały liczby, kolory i owoce. A następnie razem z nauczycielem stworzyły grę, w której jeżyk Tuptuś zbierał owoce dla wiewiórki Basi. Wszyscy wspaniale się bawili.