„AKCJA LAURKA. MAMO! TATO! KOCHASZ? ZBADAJ SIĘ!"
EDYCJA IV
Nasze Przedszkole po raz kolejny bierze udział w Akcji Laurka, której organizatorką jest Elżbieta Łukacijewska, poseł do Parlamentu Europejskiego. Przedsięwzięcie zainspirowane zostało danymi, z których wynika, że świadomość wykonywania badań profilaktycznych w polskim społeczeństwie jest bardzo niska, a ich znaczenie dla naszego zdrowia jest niedoceniane. Zgodnie z założeniami akcji dzieci wykonają laurki, które przekażą swoim rodzicom w Święto Rodziny. Laurki mają przypominać Mamusiom i Tatusiom o konieczności wykonywania badań profilaktycznych. rodzice! W tegorocznej edycji integralną częścią Akcji Laurka jest konkurs dla przedszkoli na najpiękniejszą laurkę. Wśród nadesłanych prac nagrodzone zostaną trzy najlepsze. Zwycięskie przedszkola zostaną zaproszone do Rzeszowa, na uroczystą Galę podsumowującą Akcję. Przy ocenie prac będzie uwzględnione przede wszystkim wykorzystanie techniki recyclingu przy tworzeniu prac, a także pomysłowość wykonania. Nasze przedszkole reprezentują prace dzieci: Emilki, Gabrysi i Oli – z gr. III, wspólna praca Marysi i Martynki – z gr. IV oraz Marysi - z gr. V.