DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA
Dzisiaj w naszym przedszkolu obchodziliśmy „Dzień Pluszowego Misia”. Dzieci przyniosły swoje ulubione pluszaki, wspólnie śpiewały i tańczyły. Dzięki specjalnie przygotowanej prezentacji dowiedziały się kilku ciekawostek na temat misiów. Następnie wspólnie podjęły aktywność związaną z kodowaniem ... krótko mówiąc dzieci ułożyły kod - drogi, którą przemieszczał się Miś Puchatek od startu do swojego domku, z zachowaniem warunku przejścia przez dodatkowy obrazek (tygrys, królik, maleństwo). Na początek ustaliliśmy z dziećmi, co oznaczają poszczególne symbole (czerwona kropka - start, żółta - meta, strzałki - to jeden krok w tym kierunku, który wskazują). Kod ułożyliśmy ze strzałek. Wszyscy świetnie się bawili.