MALI PROGRAMIŚCI
W dniu 14 września dzieci z grupy III miały okazję uczestniczyć w zajęciach „OZOBOTY W AKCJI, CZYLI ATRAKCYJNA NAUKA PROGRAMOWANIA”. Ozoboty to maleńkie roboty sterowane kolorami. Ozobot rozpoznaje kolory i porusza się po narysowanych liniach (również z kodami) za pomocą maleńkich, ale widocznych czujników i kółeczek. Może wykonywać różne czynności: jechać szybciej, wolniej, obracać się, zawracać, świecić różnymi kolorami, skręcać, zatrzymywać na kilka sekund. Mali programiści za pomocą kolorowych kodów (na kartce papieru) programowali zadania, które następnie wykonywały roboty. Jeździły, skręcały i zawracały. Dzięki robotowi dzieci w namacalny sposób przekonują się o tym, że programowanie jest niezwykle praktyczną dziedziną, która wykorzystywana jest w każdym obszarze ludzkiego życia.